Jesień 2014 - ćwiczenia w urzędzie  

Dziś tj. 2 października br., w urzędzie miasta odbywają się ćwiczenia obronne pod nazwą „Jesień 2014”. 


Szansa na kolejne nowe autobusy w Szczecinie - uaktualnienie  

Szczecińskie spółki komunikacyjne starają się o przyznanie dofinansowania unijnego na zakup lub modernizację swojego taboru. SPA Dąbie ma największe szanse, bo jego wniosek zdobył najwięcej punktów w ocenie merytorycznej, przyznawanej przez niezależnych ekspertów i zajmuje pierwsze miejsce przed dokonaniem tzw. oceny strategicznej. 


SBO 2015 – pierwsze statystyki  

Trwa głosowanie mieszkańców na projekty złożone w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualne statystyki przedstawiają się następująco: 


Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2014 - przypomnienie  

Przypominamy, iż do 15 października br. mieszkańcy Szczecina mogą zgłaszać kandydatury do tytułu „Mecenas Osób Niepełnosprawnych 2014”. 


II etap Trasy Północnej gotowy  

Zakończyła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Szczecinie czyli budowa Trasy Północnej etapu II – wraz z dojazdem przez ul. Łączną”. Na uroczystości podsumowującej budowę, nowej ulicy nadano również imię prof. Jana Królewskiego. 


Stanowisko w sprawie pomników  

W związku z otrzymanym pismem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz stanowiskiem Przedstawicielstwa Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej ds. organizacji i zarządzania działaniami wojskowo-memoriałowymi w Rzeczpospolitej Polskiej wyrażającym sprzeciw strony rosyjskiej wobec demontażu „Pomnika Wdzięczności” w Alei Jana Pawła II i „Pomnika tym, którzy odzyskali Szczecin”, na ulicy Nehringa w Szczecinie, Gmina Miasto Szczecin wystąpi z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie sprawy, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów dotyczących zwłaszcza kontynuacji modernizacji tej części placu Żołnierza. 


Koncepcje tras rowerowych  

Rusza druga tura spotkań, podczas których zbierane będą uwagi i opinie dotyczące systemu tras rowerowych Szczecina. 


Szczeciński Budżet Obywatelski - głosowanie czas zacząć!  

Już jutro, rusza głosowanie na propozycje zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po raz kolejny mieszkańcy zdecydują na co wydać 5 milionów złotych. 


Lider Informatyki 2014 dla Szczecina  

Urząd Miasta Szczecin został laureatem XVIII edycji konkursu Lider Informatyki 2014. Nagroda została przyznana za szczeciński Portal Edukacyjny.  


Szczecin wyróżniony w konkursie „Samorząd Równych Szans”!  

Informujemy, iż w VI edycji Konkursu „Samorząd Równych Szans” Gmina Miasto Szczecin została wyróżnione za realizację projektu „Spełnione Marzenia”.  

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play