Poradnik przed 1 listopada  

Sprawdź organizację ruchu, godziny mszy świętych, miejsca kwest, handel i numery ważnych telefonów. 


Szczecin wspiera Akademię Sztuki  

Miasto podarowało kolejną nieruchomość dla Akademii Sztuki, która będzie służyć uczelni do celów dydaktycznych. Dziś tj. 31 października br. przedstawiciele urzędu miasta i uczelni podpisali akt notarialny w sprawie przekazania budynków przy ul Grodzkiej i Kuśnierskiej o łącznej powierzchni użytkowej blisko 2200 m2. 


XLVI zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin   

W poniedziałek, 3 listopada br., odbędzie się XLVI zwyczajna sesja Rady Miasta Szczecin. Początek obrad o godz. 11.00. 


Reorganizacja ZBiLK dobiega końca  

Ostatnim etapem trwającej od ubiegłego roku reorganizacji Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych jest utworzenie rejonu administracji Południe z siedzibą przy ul. Szpitalnej 18. Rejon Południe swoim zasięgiem obejmie dotychczasowe zasoby podlegające pod rejony nr 13 i 14. Nowa komórka organizacyjna ZBiLK rozpocznie pracę w najbliższy poniedziałek, 3 listopada. 


Otwarcie mieszkań chronionych  

W Szczecinie przy ul. Hożej otwarto mieszkania chronione dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Mieszkania są prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie. 


Miasto będzie udostępniać dane z umów   

Po wyroku WSA, miasto ma jasną interpretację i będzie udostępniać dane z umów. 


Szczecin gotowy do zimy   

Strategiczne umowy dotyczące zimowego utrzymania dróg są już zawarte. Szczecin jest przygotowany do rozpoczęcia zimy. 


Rozpoczyna się montaż drugiego tramwaju Moderus Beta  

W piątek 24 października konstrukcja tramwaju dotarła na specjalnej lawecie do Szczecina. To jednocześnie dwusetny pojazd, który opuścił fabrykę Modertrans. 


Stadion Miejski – uszkodzenia po burzy  

15 października br. w trakcie burzy, która przeszła nad Szczecinem w jeden ze słupów oświetleniowych na stadionie im. Floriana Krygiera uderzył piorun. W wyniku zdarzenia częściowemu uszkodzeniu uległ telebim, kilka bram wejściowych oraz komputerów. 


Porozumienie zrealizowane  

- Większość działań wpisanych do dokumentu została zrealizowana, kilka jest w trakcie realizacji. To dowód na to, że możliwy jest konsensus ponad podziałami, kiedy jego treścią jest Szczecin i inwestycje ważne dla mieszkańców– powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.  

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play