I po „zielonym” …  

W listopadzie zakończyły się odbiory zielonych odpadów . Do kwietnia 2015 roku trwa zimowa przerwa w realizacji tej usługi. 


Szczecińskie szkoły potrzebującym  

W najbliższą sobotę, 29 listopada br., już po raz 14. wystartuje akcja charytatywna „Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym”. W tym roku w projekcie weźmie udział aż 70 placówek oświatowych z całego Szczecina. 


Sektor usług nowoczesnych szansąna rozwój zawodowy  

„Sektor usług nowoczesnych szansąnarozwój zawodowy” - pod takim hasłem w środę 3 grudnia br. w Szczecinie odbędzie się konferencja dedykowana przede wszystkim studentom. 


Budżetowe konsultacje  

Przypominamy, że 1.12.br (poniedziałek) o godz. 17:00w sali sesyjnej Rady Miasta odbędzie spotkanie podsumowujące Szczeciński Budżet Obywatelski na rok 2015.  


75. Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców  

We wtorek, 2 grudnia br., odbędzie się 75. Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców „Nauczanie dwujęzyczne jako istotny czynnik rozwoju gospodarczego Euroregionu Pomerania”. 


Srebrny Telefon dla Seniora  

Idea systemu jest taka, aby senior, który dzwoni do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, a ma pytania również do Urzędu Miasta, Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, STBS czy innych instytucji mógł został przełączony bezpośrednio do nich. 


Sesja inauguracyjna Rady Miasta  

W poniedziałek, 1 grudnia br., o godz. 13.00 odbędzie się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miasta Szczecin.  


Do końca listopada potrwa sadzenie drzew  

W całym mieście przybędzie ponad 350 drzew. Znajdą się one między innymi przy ul. Przyjaciół Żołnierza, Montwiłła, Dzierżonia, w parku Żeromskiego, przy ul. Witkiewicza oraz Jana Pawła II. Będą to m.in. czarne orzechy, ozdobne grusze, jarzęby, klony i dęby. 


Łatwiej o TBS-y  

Już nie ponad 4,5 tys. zł – jak do tej pory – ale 3,6 tys. zł miesięcznego dochodu musi posiadać dwuosobowa rodzina zainteresowana wynajmem mieszkania w TBS-ach, którymi dysponuje Gmina Miasto Szczecin. Progi dochodowe dla starających się za pośrednictwem Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych o wynajem takiego mieszkania zostały znacząco obniżone.  


V kampania Białej Wstążki w Szczecinie – Szczecin przemocy mówi NIE  

Rusza V edycja Kampanii Białej Wstążki w Szczecinie, która na dobre wpisała się już do kalendarza lokalnych imprez. W trakcie kampanii będziemy chcieli zwrócić uwagę mieszkańców naszego miasta na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. 

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play