Rozpoczyna się montaż drugiego tramwaju Moderus Beta  

W piątek 24 października konstrukcja tramwaju dotarła na specjalnej lawecie do Szczecina. To jednocześnie dwusetny pojazd, który opuścił fabrykę Modertrans. 


Stadion Miejski – uszkodzenia po burzy  

15 października br. w trakcie burzy, która przeszła nad Szczecinem w jeden ze słupów oświetleniowych na stadionie im. Floriana Krygiera uderzył piorun. W wyniku zdarzenia częściowemu uszkodzeniu uległ telebim, kilka bram wejściowych oraz komputerów. 


Porozumienie zrealizowane  

- Większość działań wpisanych do dokumentu została zrealizowana, kilka jest w trakcie realizacji. To dowód na to, że możliwy jest konsensus ponad podziałami, kiedy jego treścią jest Szczecin i inwestycje ważne dla mieszkańców– powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.  


Rozpoczęła się budowa zakątków wodnych  

Rozpoczęły się prace związane z budową sieci zakątków wodnych w rejonie jeziora Dąbie w Szczecinie. Zadanie wykonuje Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „LIK-BUD” z Polic. 


SBO 2015 - liczba głosujących rośnie  

W urzędzie miasta odbyło się dziś publiczne otwarcie urn z kartami do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po wstępnym podliczeniu danych z tej formy głosowania skorzystało ponad 8800 mieszkańców. Statystyki pochodzą z 32 (na 37) Rad Osiedli oraz urn wystawionych w urzędzie miasta i filii na Prawobrzeżu.  


Rozpoczynają się prace budowlane w zajezdni tramwajowej Pogodno  

Realizacja inwestycji nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Szczecinie. Prace będą prowadzone pod ruchem – oznacza to w praktyce, że wykonawca będzie musiał zapewnić podczas przebudowy normalne funkcjonowanie zajezdni, z której codziennie wyjeżdża kilkadziesiąt składów obsługujących większość linii. 


Już ponad 40 tysięcy osób zagłosowało na SBO 2015  

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Do północy elektronicznie zagłosowały 40252 osoby. Szczegółowe statystyki przedstawiają się następująco:  


Szczecin przyjazny dużym rodzinom  

Miasto Szczecin otrzymało tytuł honorowy „Miasta Przyjaznego Dużej Rodzinie”.  


Nowy asfalt przy bramie głównej i kaplicy. Utrudnienia  

Od rana trwa frezowanie starej nawierzchni na Cmentarzu Centralnym. Tym razem nowy asfalt znajdzie się przy wjeździe na nekropolię – przy bramie głównej i pod nią oraz przy kaplicy. 


Ostatni dzień głosowania  

To już ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. 

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play