SBO 2015 - liczba głosujących rośnie  

W urzędzie miasta odbyło się dziś publiczne otwarcie urn z kartami do głosowania w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Po wstępnym podliczeniu danych z tej formy głosowania skorzystało ponad 8800 mieszkańców. Statystyki pochodzą z 32 (na 37) Rad Osiedli oraz urn wystawionych w urzędzie miasta i filii na Prawobrzeżu.  


Rozpoczynają się prace budowlane w zajezdni tramwajowej Pogodno  

Realizacja inwestycji nie będzie miała wpływu na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Szczecinie. Prace będą prowadzone pod ruchem – oznacza to w praktyce, że wykonawca będzie musiał zapewnić podczas przebudowy normalne funkcjonowanie zajezdni, z której codziennie wyjeżdża kilkadziesiąt składów obsługujących większość linii. 


Już ponad 40 tysięcy osób zagłosowało na SBO 2015  

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Do północy elektronicznie zagłosowały 40252 osoby. Szczegółowe statystyki przedstawiają się następująco:  


Szczecin przyjazny dużym rodzinom  

Miasto Szczecin otrzymało tytuł honorowy „Miasta Przyjaznego Dużej Rodzinie”.  


Nowy asfalt przy bramie głównej i kaplicy. Utrudnienia  

Od rana trwa frezowanie starej nawierzchni na Cmentarzu Centralnym. Tym razem nowy asfalt znajdzie się przy wjeździe na nekropolię – przy bramie głównej i pod nią oraz przy kaplicy. 


Ostatni dzień głosowania  

To już ostatni dzień głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. 


Czat nt. bezpieczeństwa w sieci  

Jutro, w środę, 22 października 2014 r., o godz. 12.00, rozpocznie się czat, dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Jest to inicjatywa edukacyjna dla nauczycieli, uczniów i rodziców. 


Hala przy ul. Małopolskiej – przetarg  

Na stronach internetowych Biuletynu Informacji Publicznej UM Szczecin ukazał się przetarg pn. „Budowa hali specjalistycznej przy Zespole Szkół Sportowych przy ul. Małopolskiej w Szczecinie”. Na złożenie ofert zainteresowane firmy mają czas do 4.11.br. 


Wskaż, na co wydać kolejne 5 mln złotych  

Już tylko kilkadziesiąt godzin pozostało do zakończenia głosowania na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Od 1 października zagłosowało 28621 osób. Szczegółowe statystyki przedstawiają się następująco:  


Kolejny etap budowy SST  

Rozpoczęła się operacja przesuwania Willi Grüneberga. Działanie związane jest z budową Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. 

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play