Dni Otwarte Koszar odwołane  

Na prośbę organizatorów przesyłamy poniższą informację: Szanowni Państwo, W związku z tragiczną śmiercią plutonowego Rafała Celebudzkiego w Afganistanie, służącego w Kompanii Zabezpieczenia Kwatery Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz zaangażowaniem personelu Kwatery w uroczystości pogrzebowe poległego zaplanowane na sobotę 20 września 2014 r., Dowódca Korpusu, generał broni Bogusław Samol, podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na ten dzień „Dnia Otwartych Koszar” w ramach obchodów 15-ej rocznicy utworzenia Korpusu. 


Niebieski Parasol – bezpłatne porady prawne   

W tym roku, po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Niebieski Parasol organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W dniach 22-27 września br., radcy prawni udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Tegoroczna akcja Niebieski Parasol upływa pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes”. 


Kolejne mieszkania w budowie  

Rozpoczął się drugi etap realizacji inwestycji pn. Osiedle mieszkaniowe „Sienno”. 268 mieszkań na pograniczu Warszewa i Żelechowej do końca II połowy 2016 roku wybuduje Szczecińskie TBS. Pod koniec sierpnia br. Spółka przekazała wykonawcy plac budowy. 


Europejski Dzień Bez Samochodu  

W poniedziałek 22 września br. obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. W tym dniu będziemy mogli bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską.  


Stypendia Prezydenta – kolejna edycja  

Rozpoczyna się kolejna edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.  


SKM coraz bliżej  

W urzędzie miasta doszło dziś do podpisania umowy na opracowanie Studium Wykonalności Integracji Transportu Publicznego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Studium Wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dokument parafowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i v-ce przewodniczący zarządu SSOM oraz przedstawiciele wykonawcy firmy ‘TRAKO’ Wierzbicki i wspólnicy.  


Mieszkanie z TBS – nabór wniosków  

Rusza nabór wniosków osób chętnych do wynajęcia mieszkania z zasobów Towarzystw Budownictwa Społecznego. Dokumenty składać można od 22 września (tj. poniedziałek) do 21 października (tj. wtorek) w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie, przy ul. Mariackiej 25.  


Energia odnawialna - konferencja dla przedsiębiorców   

„Dialog w zakresie energii odnawialnych – szanse dla przedsiębiorstw z Meklemburgii i Pomorza Przedniego w Polsce” to nazwa konferencji, która 9 października br. odbędzie się w Szczecinie. 


Szczecińskie Forum Oświatowe  

19 września 2014 roku w centrum sztuki współczesnej „TRAFO Trafostacja Sztuki” przy ul. Świętego Ducha 4 odbędzie się 1. edycja Szczecińskiego Forum Oświatowego.  


Obchody 75 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę  

W środę 17 września br., na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem agresji ZSRR na Polskę. 

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play