Projekt VI etapu Obwodnicy Śródmiejskiej  

Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego S.A. z Gdańska wygrało przetarg pn. „Wykonanie dokumentacji projektowej dla ,,Obwodnica Śródmieścia Szczecina – etap VI – budowa ulicy od ul. Niemierzyńskiej do ul. Wojska Polskiego z budową węzła ,,Łękno” wraz z niezbędnym odcinkiem do ul. Mickiewicza w Szczecinie” i pełnienie nadzoru autorskiego”. Swoją pracę firma wyceniła na 2 423 100, 00 złotych.  


Międzynarodowe Forum Ekologiczne  

W dniach 16-19 września w Kołobrzegu odbyło się I Międzynarodowe Forum Ekologiczne, w którym wzięło udział blisko 600 osób: samorządowcy, naukowcy, przedsiębiorcy i ekolodzy. Forum było okazją do wymiany poglądów i doświadczeń na temat zrównoważonego rozwoju i poszanowania środowiska. 


Wieczór w Urzędzie  

Przypominamy, że w najbliższy czwartek (25 września br.) odbędzie się kolejna edycja „Wieczoru w Urzędzie”. 


Amfiteatr na Pogodnie już otwarty  

Zakończyła się budowa amfiteatru na Pogodnie. Jednym z pierwszych utworów jakie zabrzmiały na scenie była Eine kleine Nachtmusik w wykonaniu kwartetu smyczkowego Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.  


Dni Otwarte Koszar odwołane  

Na prośbę organizatorów przesyłamy poniższą informację: Szanowni Państwo, W związku z tragiczną śmiercią plutonowego Rafała Celebudzkiego w Afganistanie, służącego w Kompanii Zabezpieczenia Kwatery Głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz zaangażowaniem personelu Kwatery w uroczystości pogrzebowe poległego zaplanowane na sobotę 20 września 2014 r., Dowódca Korpusu, generał broni Bogusław Samol, podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanego na ten dzień „Dnia Otwartych Koszar” w ramach obchodów 15-ej rocznicy utworzenia Korpusu. 


Niebieski Parasol – bezpłatne porady prawne   

W tym roku, po raz czwarty odbędzie się ogólnopolska akcja Niebieski Parasol organizowana przez Krajową Radę Radców Prawnych. W dniach 22-27 września br., radcy prawni udzielą mieszkańcom bezpłatnych porad prawnych. Tegoroczna akcja Niebieski Parasol upływa pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca-Rodzina-Biznes”. 


Kolejne mieszkania w budowie  

Rozpoczął się drugi etap realizacji inwestycji pn. Osiedle mieszkaniowe „Sienno”. 268 mieszkań na pograniczu Warszewa i Żelechowej do końca II połowy 2016 roku wybuduje Szczecińskie TBS. Pod koniec sierpnia br. Spółka przekazała wykonawcy plac budowy. 


Europejski Dzień Bez Samochodu  

W poniedziałek 22 września br. obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. W tym dniu będziemy mogli bezpłatnie poruszać się komunikacją miejską.  


Stypendia Prezydenta – kolejna edycja  

Rozpoczyna się kolejna edycja programu stypendialnego Prezydenta Miasta Szczecin dla studentów i doktorantów.  


SKM coraz bliżej  

W urzędzie miasta doszło dziś do podpisania umowy na opracowanie Studium Wykonalności Integracji Transportu Publicznego na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego i Studium Wykonalności Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Dokument parafowali Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, przewodniczący zarządu Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, Wojciech Drożdż, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i v-ce przewodniczący zarządu SSOM oraz przedstawiciele wykonawcy firmy ‘TRAKO’ Wierzbicki i wspólnicy.  

Oficjalny serwis Urzędu Miasta Szczecin. Regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
Kontakt: boi@um.szczecin.pl
Sprawny Urząd Miasta Szczecin szansą na lepszą administrację Najwyższa Jakość Quality International 2011 Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweski Mechanizm Finansowy System Zarządzania Jakością Urzędu Miasta Szczecin ISO 9001:2008 iQNet Przejrzysta Polska Gmina Fair Play