Aktualności

Konkurs z okazji 15-lecia BOI


Rozwiń skrót BOI w zabawny sposób – to zadanie konkursowe, które z okazji jubileuszu ogłasza Biuro Obsługo Interesantów. Konkurs skierowany jest do osób odwiedzających biuro. Najciekawsze propozycje będą nagrodzone.

Propozycje na formularzu interesanci mogą składać do 8 października w urnach znajdujących się w Centralnej Informacji – sala 62.

Przyznane zostaną nagrody za I, II, III miejsce oraz 11 wyróżnień.

Nagrodami w konkursie są: książki, albumy, przewodniki, płyty  oraz gadżety związane ze Szczecinem.

Regulamin konkursu i formularz w załączniku. 

8 października 1998 roku w Biurze Obsługi Interesantów swoje sprawy załatwili pierwsi mieszkańcy Szczecina. Przez 15 lat liczba obsłużonych osób przekroczyła 6,5 miliona.

BOI z punktu widzenia szczecinian to jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta. To właśnie tu jest początek i koniec większości spraw załatwianych w szczecińskim magistracie.

Codziennie BOI obsługuje ok. 2 tysięcy interesantów. Liczba ta wzrasta, gdy przeprowadzane są akcje takie jak np. wymiana dowodów osobistych w 2007 roku czy „Wieczór w Urzędzie”. W BOI można uzyskać informację, zostawić pismo, załatwić najbardziej popularne sprawy, takie jak m.in. meldunki, dowody osobiste, prawa jazdy czy rejestracja pojazdów. Biuro to również Centrum Obsługi Przedsiębiorców, gdzie załatwiane są sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także stanowiska zajmujące się innymi zagadnieniami, takimi jak np. zgromadzenia, zbiórki publiczne, Biuro Rzeczy Znalezionych, rejestracja przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów i ośrodki szkolenia kierowców, zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

Od samego początku funkcjonowania misją Biura jest „świadczenie usług najwyższej jakości w przyjaznej atmosferze”. Aby utrzymać wysoki poziom obsługi Biuro nieustannie poszukuje i wprowadza nowe formy usług dla interesantów. Przez 15 lat uzbierało się tego wiele, a najważniejsze z nich to:

2000 rok – uruchomienie bezpłatnej infolinii urzędu 800 300 300;

2001 rok – wprowadzenie elektronicznego systemu zarządzającego ruchem interesantów;

2002  rok – wykorzystanie poczty mailowej do komunikacji z interesantami;

2004 rok – umożliwienie zarezerwowania wizyty w BOI;

2004 rok – interaktywne formularze;

2007 rok – serwis e-urząd, uruchomienie bawialni - pokoju zabaw dla dzieci;

2009 rok – przeniesienie Centrum Obsługi Przedsiębiorców do prawego skrzydła urzędu, czyli tam gdzie skupiona jest obsługa interesantów, regularne przeprowadzanie akcji „Wieczór w Urzędzie”;

2010 rok – uruchomienie Punktu informacyjnego dla interesantów;

2011 rok – uruchomienie punktu kontaktowo-doradczego Euroregionu Pomerania
dla obywateli Niemiec i Polski, uruchomienie Elektronicznej Skrzynki Podawczej przez ePUAP (elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej);

2012 i 2013 rok – zwiększenie dostępności komunikacji w języku migowym
dla interesantów w BOI. 


02.10.2013


Lista załączników: