Aktualności
Piotr Mync zastępcą ds. rozwoju
Zastępcy prezydenta ds. rozwoju miasta zostaną powierzone kompetencje planowania i wdrażania strategii rozwoju Szczecina, z uwzględnieniem pozyskiwania inwestorów i aktywizacji gospodarczej, planowaniem i rozwojem przestrzennym oraz rewitalizacją miasta. Piotr Mync zacznie urzędować 6 maja. Wówczas też znane będą kolejne decyzje Piotra Krzystka dotyczące reorganizacji w UM.
- Zastępca prezydenta ds. rozwoju musi połączyć dwa światy: samorząd i biznes, stąd konieczny jest nadzór np.: nad wdrażaniem Strategii Rozwoju Szczecina – poinformował Piotr Krzystek prezydent Szczecina. – Uzgodniliśmy wspólną wizję tego stanowiska, teraz będziemy dopracowywali szczegóły.
Prezydent poinformował także, że jednym z pierwszych zadań Piotra Mynca będzie przygotowanie procesu likwidacji SCR-u
Szczecinianin (ur. Czerwiec 1956), architekt, projektant, absolwent Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Szczecińskiej. Działacz opozycji solidarnościowej w latach 80-tych.
W latach 1980-1990 projektant w Biurze Studiów i Projektów Służby Zdrowia w Szczecinie i Egon Saat AB Architektkontor w Sztokholmie. Od 1991 do 1998 wiceprezydent Szczecina. Odpowiadał m.in. za planowanie przestrzenne, architekturę, opracowanie i wdrażanie strategii renowacji historycznej zabudowy Śródmieścia i polityki mieszkaniowej Szczecina oraz tworzenie i Szczecińskiego TBS i TBS Prawobrzeże. Uczestniczył w pracach Komisji Budownictwa, Planowania Przestrzennego i Gospodarki Mieszkaniowej Związku Miast Polskich, był współpracownikiem Ministerstwa Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, a potem Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast. W latach 1999-2000 wiceprezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, a następnie (2000-2001) prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast i jednocześnie wiceminister Rozwoju Regionalnego i Budownictwa.
W latach 2002-2003 wiceprezes firmy budowlanej Budchem Sp z o. o.. Od kwietnia 2003 r. Prezes Zarządu Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o. , współtwórca polityki mieszkaniowej Stargardu Szczecińskiego i programów mieszkań „wspomaganych” oraz rewitalizacji miasta. Między 2005 a 2007 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.
Od lat uczestniczy w ogólnopolskich projektach branżowych z zakresu budownictwa, mieszkalnictwa, architektury i urbanistyki m.in. jako ekspert Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w zakresie mieszkalnictwa i budownictwa, członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP i Izby Architektów, członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w Stargardzie Szczecińskim i Polskiej Rady Architektury. Jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Zachodniopomorskie Tebeesy i szczecińskiego koła Stowarzyszenia Wolnego Słowa, członkiem Stowarzyszenia Potrzebny Dom. Ostatnio jest ekspertem z zakresu budownictwa i mieszkalnictwa w pracach nad polityką prorodzinną kraju prowadzonych pod kierownictwem minister Ireny Wóycickiej w Kancelarii.
Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
08.04.2013